Komentarze dzienne Wszystkie

Eurodolar nad wsparciem

Nieznacznym umocnieniem dolara zakończył się wczorajszy dzień. Wśród inwestorów wzrosła awersja do ryzyka, co odbiło się na jakości handlu. Z głównych walut jedynie funt zdołał lekko poprawić swą pozycję wobec USD.

Indeks Chicago Fed spadł we wrześniu do poziomu -0.81. Miesiąc wcześniej dane kształtowały się na poziomie -0.65. Publikacja wskazuje więc na lekkie obniżenie aktywności w tym rejonie kraju.

Choć dane nadal są negatywne, to jednak ostatnia publikacja wskazuje na coraz niższe tempo kurczenia się aktywności gospodarczej w rejonie Dallas. Indeks Dallas Fed miał w październiku wartość -3.3, co stanowi nieznaczną poprawę względem -6.4 odnotowanych miesiąc wcześniej.

Na wykresie EUR/USD powstała wczoraj duża, spadkowa świeca. Tym samym pokonanie poziomu 1.50 należy uznać za nieudane. Wsparcie znajduje się teraz na wysokości 1.48. Tutaj możliwa jest pewna stabilizacja. Na wskaźniku RSI powstała negatywna dywergencja, co kolejne próby wzrostów eurodolara stawia pod znakiem zapytania. Szanse na ich powodzenie są w tej chwili bardzo małe.

Sylwester Majewski

Comments