Analizy miesięczne

Analiza na luty

W tym miesiącu nie widać nic szczególnego na wykresach – przynajmniej w chwili gdy piszę te słowa. Jako że prognozy robię w określonym dniu miesiąca, staram się wybierać najlepsze okazje. Niestety nie zawsze jest to możliwe – w inwestowaniu decyzję zawsze można zmienić, a w analizie to, co się napisało, zostaje na raz na zawsze.

Choć wybrałem dwa wykresy, to kolejne mogą dojść w ciągu miesiąca. Rynek ciągle zachowuje się “dziwnie”, więc proponuję zachować ostrożność. Wykresy jakie wybrałem są bardzo “asekuracyjne”. Miejmy nadzieję, iż począwszy od tego miesiąca sytuacja będzie się zmieniać na lepsze i rynek będzie wracał do normalnego zachowania.

Zacznijmy od EUR/CHF – rysuje się tutaj okazja do zarobku na wzrostach. Teoretyczny zasięg ruchu to obszar 1.33-1.34. Przeszkodą może być ogólna słabość euro(jeśli ulegnie pogłębieniu). Zamknięcie poniżej 1.29 będzie sygnałem ostrzegawczym, natomiast zamknięcie poniżej 1.28 przekreśli cały scenariusz. Warto też zwrócić uwagę na wskaźnik RSI oraz poziom 50.

Kolejna szansa może pojawić się na wykresie AUD/CAD. W chwili obecnej większe szanse ma scenariusz spadkowy. Testowany mógłby być wtedy poziom 0.99-0.98. Ewentualne wybicie górą z zaznaczonego, żółtego obszaru(w cenach zamknięcia) przyniesie jedynie szansę na test poziomu 1.02. Większe wzrosty stoją pod znakiem zapytania, co wynika z względnego wykupienia na wskaźniku RSI.

Sylwester Majewski

Comments