Komentarze dzienne

Powrót po przerwie

Po ubiegłotygodniowych zawirowaniach wokół europejskich aukcji, optymizm niejako osłabł trochę. Znowu pojawiły się pytania, szczególnie wokół sytuacji Hiszpanii. Nie było jednak wczoraj żadnych danych makroekonomicznych, a amerykańskie rynki miały dzień wolny.

Dziś będzie trochę inaczej. W strefie euro pojawią się dwa wskaźniki ZEW, z których jeden dotyczy oceny bieżącej sytuacji, a drugi aktualnych nastrojów. W obu przypadkach spodziewana jest poprawa. Dotyczy to zarówno danych dla całej strefy euro, jak też samych Niemiec.

W Wielkiej Brytanii poznamy dane o inflacji. Tu również spodziewany jest nieznaczny wzrost. Na koniec poznamy wartość indeksu Empire State Manufacturing Index oraz NAHB Housing Index z USA.

Sprawdźmy jak wygląda sytuacja techniczna euro, po ostatnich zawirowaniach. Po mocnych wzrostach można było spodziewać się lekkiego cofnięcia. Tak też się stało i eurodolar zatrzymał się wczoraj dokładnie na wysokości połowy białej świecy(1.3250). Wskaźnik RSI utrzymuje się jednak ponad poziomem 50, dając szanse na kontynuację wzrostów. Kluczowym będzie zachowanie rynku wokół poziomu 1.32. Zamknięcie się poniżej tej wysokości przekreśli szanse na szybkie wzrosty.(wykres)

Sylwester Majewski

Comments