Komentarze dzienne

Sytuacja po aukcji

Choć wczorajszy dzień był obfity w dane makroekonomiczne, dzisiaj publikacji będzie równie dużo. Jednak oczy inwestorów skierowane są gdzie indziej. Wszyscy dyskutują teraz nad sytuacją Portugalii i innych państw strefy euro.

Bilans handlowy Wielkiej Brytanii po raz kolejny wypadł blado, oscylując wokół wartości -4.1 miliarda. Tym samym, pomimo dość sprzyjającej sytuacji na rynku walutowym, od dłuższego czasu nie widać poprawy w bilansie brytyjskim. Produkcja przemysłowa w strefie euro wzrosła natomiast o 1.2%(7.4% w skali rocznej).

Coraz głośniej odzywa się echo Portugalskich problemów. Aukcja obligacji co prawda powiodła się, jednak uczestnicy rynku już spekulują czy przed podobnymi problemami lada moment nie stanie Hiszpania lub Włochy. Nie jest też wykluczone, iż Portugalia będzie w przyszłości zmuszona do przyjęcia pomocy.

Dziś zajmiemy się rzadko poruszanym w naszych analizach rynkiem NZD/USD. Na wykresie tej pary pojawiła się szansa na wyraźne wzrosty. Zarówno wykres cen jak i wskaźnik RSI znajdują się blisko linii wzrostowych. Jeśli nie dojdzie do ich załamania, to dolar nowozelandzki ma szansę wzrostów w okolice poziomu 0.78. Zamknięcie się rynku poniżej 0.7525 powinno przekreślić ten wzrostowy scenariusz.

Sylwester Majewski

Comments