Komentarze dzienne

Funt względnie mocny

Oczekiwana przed piątkiem zmiana dynamiki handlu niestety nie nastąpiła. Wczorajszy dzień rozpoczęliśmy więc w podobnej atmosferze. Euro podjęło próbę powrotu ponad poziom 1.30, jednak na razie bez efektu.

Z opublikowanych wczoraj danych można wyróżnić informacje, jakie napłynęły z Francji. Odnotowano tam poprawę sytuacji w sektorze wytwórczym. Produkcja przemysłowa wzrosła o 2.3%(przy prognozach analityków rzędu 0.4%). Miesiąc wcześniej odnotowano spadek na poziomie -0.8%.

W samej strefie euro opublikowano natomiast wartość indeksu Sentix. Obrazuje on oczekiwania inwestorów finansowych, co do przyszłości. W styczniu odnotowano wzrost do poziomu 10.6, z 9.7 odnotowanych miesiąc wcześniej.

Względnie dobrze prezentuje się ostatnio funt brytyjski. Jego spadki nie przebiły poziomu wyznaczonego przez średnią z 200 dni. Sam wykres cen jest natomiast bliski wybicia z konsolidacji klina. Zamknięcie powyżej 1.565 może być sygnałem kupna. Opór byłby wtedy na wysokości 1.59-1.60. Kluczowe wsparcie znajduje się natomiast na wysokości 1.55, a średnia z 200 dni przebiega na 1.54. Na te poziomy należy zwracać baczną uwagę.

Sylwester Majewski

Comments