Komentarze dzienne

Dolar może mocno tracić

Przy nadal wątłym obrocie, zarówno eurodolar jak i funt brytyjski odnotowały wczoraj wzrosty. Dużo gorzej spisywał się dolar – zarówno amerykański jak i kanadyjski. Ten pierwszy tracił szczególnie względem franka szwajcarskiego.

We wczorajszym dniu opublikowano trochę danych z Niemiec. Dotyczyły one głównie inflacji, która mierzona w cenach konsumentów odnotowała nieznaczny wzrost. W ujęciu miesięcznym był to wzrost z poziomu 0.9% do 1.0%.

Dziś poznamy dane zza oceanu. Najpierw będą to informacje o ilości nowych wniosków dla bezrobotnych, a później o indeksie Chicago PMI, mierzącym koniunkturę w tym rejonie USA. Dowiemy się też, jak kształtowała się sprzedaż domów z podpisanymi wcześniej umowami.

Uwagę inwestorów warto zwrócić na wykres USD/CHF. Pokonane zostało tu wczoraj wsparcie na 0.95 i droga do dalszych spadków jest otwarta. Teoretyczny ich zasięg to nawet poziom 0.90, który może zostać osiągnięty w kilka tygodni. Rynek jest już wyprzedany, jednak każdy wzrost będzie można w najbliższych dniach wykorzystać do okazji do zajmowania krótkich pozycji.

Sylwester Majewski

Comments