Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na maj

W mijającym tygodniu nastąpiło w końcu jakieś poruszenie na rynku. Część par wykonała znaczące ruchy, które mogą być początkiem czegoś większego.

Eurodolar pokonał dziś poziom 1.35 i jest na dobrej drodze do przetestowania oporu zlokalizowanego na wysokości 1.40. Tam znajduje się górne ogranicznie hipotetycznego kanału wzrostowego. Na przeszkodzie wzrostom stoi jednak jeszcze aktualna linia trendu spadkowego(1.36) oraz poziom 1.38, będący szczytem poprzedniego ruchu wzrostowego. Zagrożeniem dla scenariusza wzrostowego będzie spadek i zamknięcie rynku poniżej poziomu 1.34.

Kolejnym rynkiem, gdzie doszło dziś do znaczącego ruchu, jest USD/CHF. Na wykresie tej pary przełamano poziom wsparcia, na wysokości 1.12. Dolar jest więc teraz zagrożony dalszymi spadkami. Kluczowe będzie tu zachowanie rynku w okolicach poziomu 1.10, który jest jest bardzo ważnym wsparciem. Na tej wysokości przebiega też linia trendu wzrostowego. Pokonanie wspomnianego poziomu, powinno umożliwić spadkom dojście w okolice wysokości 1.05. Jeśli poziom 1.10 utrzyma się, to będzie można oczekiwać konsolidacji, w okolicach wysokości 1.13.

Na zakończenie, zajmiemy się dość nietypowym dla nas rynkiem. Mowa o wykresie NZD/USD, gdzie naszym zdaniem istnieje szansa na dalsze wzrosty. Jednym ruchem, doszło dziś do pokonania zarówno poziomu 0.6, jak też linii szyi, dla odwróconej formacji RGR. Jeśli w następnych kilku dniach nie dojdzie do powrotu poniżej 0.59, to otwarta zostanie droga ku poziomowi 0.65. Wcześniej, na przeszkodzie wzrostom stałby jeszce poziom 0.625. Jednak zasięg formacji RGR pozwala myśleć o wysokości 0.65 jako realnym celu. Wszystko to pod warunkiem, iż rynek w ciągu najbliższych sesji nie zawróci poniżej 0.59.

Comments