Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na październik

Prognozy z września sprawdziły się całkiem dobrze. Rynek USD/CHF pomaszerował w dół, choć nie tak nisko jak tego oczekiwaliśmy. Spadki nie powinny potrwać tu jednak długo. Natomiast bardzo ładnie wypadł rynek GBP/CHF, osiągając zamierzony cel.

usdcad0610

Para USD/CAD dopiero rozpoczyna swój ruch. Z obszaru jaki zaznaczyliśmy w ostatniej analizie nastąpiło wybicie dołem. Rynek nie powinien już długo spadać i możliwe będą wzrosty. Wcześniej może dojść do testu okolic poziomu 1.05.  Na wykresach wskaźników nie widać jednak potwierdzenia spadków, co pozwala liczyć na jakieś odbicie.

gbpchf0610

To właśnie rynek GBP/CHF pozwolił nam najwięcej zarobić we wrześniu. Pomimo tego, iż zasięg został wypełniony, to jednak widoczna jest szansa na dalsze spadki. Jest to ryzykowne – jednak możliwe. Mowa oczywiście o  krótszym niż zazwyczaj horyzoncie. Funt powinien w tym okresie przynajmniej spróbować testu poziomu 1.60.  Powrót ponad widoczną, różową elipsę przekreśli ten scenariusz.

audjpy0610

Na koniec zostawiliśmy sobie rynek  AUD/JPY.  Na wykresie widoczna jest konsolidacja, z której narodzić się może większy ruch. W grę wchodzą dwa poziomy – 76.50 oraz 80.15.  Wybicie z tego obszaru(oczywiście w cenach zamknięcia)  zaowocować powinno ruchem o zasięgu przynajmniej 500 pipsów.

Sylwester Majewski

Comments