Komentarze dzienne

Oznaki uspokojenia rynku

Wygląda na to, iż od naszego piątkowego komentarza sytuacja niewiele się zmieniła. To pokazuje, iż na rynku panuje względny spokój i chyba do świąt nic dramatycznego się nie wydarzy.

Jakby było tego mało, wczorajszy dzień był ubogi w publikacje makro. W USA nie publikowano żadnych znaczących danych. Poznaliśmy trochę danych ze Szwajcarii i Kanady, lecz nie mogły one mieć większego wpływu na handel.

Dziś będzie pod tym względem trochę lepiej. Dowiemy się, jaka był inflacja w Niemczech oraz wartość PKB w Wielkiej Brytanii. Poznamy też wartość PKB w USA oraz sprawdzimy, czy zmieniła się sytuacja na rynku wtórnym nieruchomości.

Przypatrzmy się sytuacji funta. Na wykresie GBP/USD mieliśmy w ostatnich dniach do czynienia z wyraźnymi spadkami. Funt pokonał wsparcie na 1.55, jednak zrobił to w tak delikatny sposób, iż wygląda to na sytuację kontrolowaną przez byki. Na wysokości 1.54 biegnie średnia z 200 dni, która powinna być dobrym wsparciem. Możliwe jest jednak zejście na 1.53. Dopóki wskaźnik RSI nie pokona poziomu 50, zajmowanie długich pozycji wydaje się zbyt ryzykowne.

Sylwester Majewski

Comments