Komentarze dzienne

Wyczekiwanie jena

Piątek był dniem wolnym od znaczących publikacji. Nie przeszkodziło to jednak inwestorom w podejmowaniu decyzji. Ruch widoczny był szczególnie na rynku jena. Eurodolar nie może zaliczyć poprzedniego tygodnia do udanych.

Wspólna waluta, po początkowych wzrostach, mocno straciła na sile. Na wykresie tygodniowym powstała nieładna świeca z górnym cieniem, sygnalizująca brak siły do wzrostów. Warto odnotować słabszą dyspozycję funta oraz zainteresowanie jenem.

Czego można się spodziewać w nadchodzącym tygodniu? W poniedziałek poznamy decyzję Banku Japonii. Oczekiwanie na nią może wyjaśniać zainteresowanie jenem w poprzednim tygodniu. W okolicach świąt handel powinien jednak być już spokojniejszy.

A jak wygląda sytuacja techniczna? Wspomniany jen ma okazje się umocnić, jeśli uznamy, że aktualna konsolidacja to formacja podwójnego szczytu. Zamknięcie poniżej 82.5, otworzy drogę do spadków w okolice poziomu 80. Analogicznie, wzrost powyżej 84.5 powinien otworzyć drogę wzrostom, jednak tutaj zadanie jest trudniejsze, gdyż już na wysokości 85 znajduje się solidny opór.

Sylwester Majewski

Comments