Komentarze dzienne

Funt przed wybiciem

Ci, którzy mieli nadzieję na jakieś ożywienie, musieli być wczoraj być lekko rozczarowani. Na rynku nadal mamy atmosferę wyczekiwania, w której przebiegnie już chyba cały tydzień. Nie pomogły nawet wczorajsze dane.

Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, spadła w USA do 421 000. To wynik nieco lepszy, od tego co było oczekiwane przez inwestorów. Nadal pozostaje jednak niesmak po ostatniej publikacji o nowych miejscach pracy w USA, gdzie wynik był sporo niższy od oczekiwań.
W Europie nie ogłaszano znaczących wyników. Dzisiaj publikacji będzie nieco więcej, zarówno z Niemiec jak i z Wielkiej Brytanii. Dowiemy się też jak wyglądał amerykański bilans handlu oraz zaufanie tamtejszych konsumentów.

Sytuacja funta nie jest do końca jasna. Rynek GBP/USD znajduje się teraz w kilkudniowej fazie konsolidacji. Odbywa się ona tuż pod linią spadkową, co przemawia na korzyść niedźwiedzi. Równie dobrze może jednak nastąpić wybicie górą, co zaowocuje wzrostami na wysokość 1.60. W drugim przypadku, potrzebne jest zamknięcie powyżej poziomu 1.5850. Wsparciem będzie wysokość 1.5650 i dopiero zakończenie sesji poniżej tej wartości, zaowocuje dalszymi spadkami.

Sylwester Majewski

Comments