Komentarze dzienne

Dolar będzie się znowu bronił

Po kilku dniach odpoczynku, inwestorzy czekają na jakieś ożywienie. Być może jesteśmy świadkami jego początku. Euro odnotowało wczoraj nieznaczne wzrosty. Dolar tym razem tracił. Do końca tygodnia pojawi się wiele nowych danych, mogących być impulsem do zmian.

Wczoraj dowiedzieliśmy się między innymi, jak kształtowała się produkcja przemysłowa w Niemczech. W październiku odnotowano wzrost na poziomie 2.9% w skali miesięcznej i 11.7% w ujęciu rocznym. W obu przypadkach dane były lepsze od prognoz.
Dziś poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Mowa o ilości nowych zasiłków. Może to być o tyle ważne, iż tydzień temu dolar mocno zareagował na dane o zatrudnieniu. Pogorszenie sytuacji może być źle odebrane przez uczestników rynku, mających w świadomości działania Fed w celu ratowania sytuacji.

Dziś ważny dzień na rynku USD/CHF. Dolar stoi tu przed ryzykiem mocnego osunięcia. Dojdzie do niego, jeśli spadki zejdą poniżej obszaru 0.97-0.975. Test poziomu 0.95 będzie wtedy zapewne nieunikniony. Aby anulować(lub lepiej „odsunąć”) ten scenariusz, rynek powinien odnotować zamknięcie powyżej poziomu 0.99.

Sylwester Majewski

Comments