Komentarze dzienne

Rynek jena przed szansą

Dość spokojnie przebiegała wczorajsza sesja na rynkach walutowych. Euro osunęło się nieznacznie w ramach korekty. Podobnie funt brytyjski. Dolar odnotował znikome wzrosty, szczególnie względem jena.

Zamówienia fabryczne w Niemczech oscylowały w październiku wokół oczekiwanych poziomów. W ujęciu rocznym odnotowano wzrost o 1.6%, podczas gdy dla danych rocznych było to 18.1%.

Za oceanem nie mieliśmy żadnych publikacji. W Kanadzie utrzymano główną stopę procentową na niezmienionym poziomie, co nie wpłynęło zasadniczo na wycenę dolara kanadyjskiego. Dziś kolejna porcja danych, głównie z rynku niemieckiego.

Dolar zyskiwał wczoraj znacząco, względem jena japońskiego. Wzrosty te mogą jednak nie potrwać długo, gdyż niedźwiedzie wydają się mieć tu jednak przewagę .Najbliższym oporem jest poziom 84.40. Kolejna bariera znajduje się na wysokości 85, gdzie zatrzymane wzrosty utworzyłyby formację podwójnego szczytu. Wsparcie natomiast to 82.50. Gdyby jednak dolar zbliżył się do poziomu 85, powstałaby szansa na utworzenie odwróconej formacji RGR, dając szansę na wzrosty nawet na wysokość 87.50. Na chwilę obecną bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz spadkowy.

Sylwester Majewski

Comments