Komentarze dzienne

Święto i odpoczynek

Zgodnie z przewidywaniami, wczorajszy dzień przebiegał już w czwartkowej atmosferze. To oznacza zmniejszony handel i brak poważnych decyzji. Podobnie może być też w piątek, a wszystko przez to, iż dziś rynki USA są nieczynne z powodu święta.

Przy tej atmosferze, pojawiło się wczoraj trochę danych makro wartych uwagi. Brytyjskie PKB było zgodne z prognozami i wyniosło 0.8% w trzecim kwartale. Niemiecki wskaźnik nastrojów w biznesie IFO, odnotował nieznaczny wzrost(109.3). Zamówienia w przemyśle, w strefie euro, były zgodne z prognozami.

W USA tymczasem, rozczarowaniem okazały się dane na temat zamówień na dobra trwałego użytku. Inwestorzy oczekiwali wyniku na poziomie 0.1%, podczas gdy w rzeczywistości było to -3.30%. Odnotowano natomiast spadek ilości nowych wniosków o zasiłki, o 32 000.

Choć rynek powinien być dziś spokojny, to największe szanse na wzmożony ruch ma chyba para GBP/USD. Na jej wykresie doszło do pokonania linii trendu wzrostowego. Wsparciem jest teraz poziom 1.565, choć rynek może spaść nawet do 1.55. Tam też przebiega średnia ruchoma z 200 dni. Oporem jest poziom 1.585.

Sylwester Majewski

Comments