Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na wrzesień

W ostatnim komentarzu pisałem,  iż “najgorsze” mamy za sobą. Mowa o marazmie.  Sytuacja na rynku nie jest jednak aż tak dogodna, jak się tego spodziewałem. Być może w tym miesiącu będzie lepiej.

usdchf1409r

Pierwszym rynkiem, jakim się dziś zajmiemy, będzie USD/CHF. Na wykresie tej pary doszło do pokonania poziomu 1.05.  Oznacza to wybicie się dołem, z trwającej trzy miesiące konsolidacji. Możliwy jest teraz powrót do pokonanej linii. Jednak wyżej rynek pójść już nie powinien.  Sytuacja na wykresie przemawia za scenariuszem spadkowym.  Teoretyczny zasięg spadków to poziom 1. 01. Przekreślenie tego scenariusza nastąpi jeśli dolar powróci, w cenach zamknięcia, ponad poziom 1.0550.

usdcad1409r

Ciekawie wygląda też rynek USD/CAD. Co prawda, doszło tu do pokonania ważnego wsparcia,  na wysokości 1.10, jednak na wykresie widać pozytywną dywergencję. Mowa o wskaźnikach RSI i MACD.  Jeśli dolar zamknie się powyżej poziomu 1.11, to możliwe będą wzrosty aż na wysokość  1.15. Zagrożeniem dla tego scenariusza będzie zamknięcie poniżej 1.065 oraz/lub pokonanie widocznych linii na wykresach wskaźników. Wsparciem będzie wtedy poziom 1.05.

gbpchf1409r

Coraz słabiej prezentuje się sytuacja funta, który na wielu rynkach wygląda niepewnie.  Zamknięcie poniżej 1.71 może być sygnałem ostrzegawczym dla grających na zwyżkę wartości funta.  Tuż poniżej znajduje się wsparcie na wysokości 1.70, jednak nie wygląda na to, aby tutaj miał się rynek zatrzymać przy ewentualnych spadkach. Teoretyczny zasięg spadków to 1.65. Wzrost RSI powyżej poziomu 50 będzie negatywnym sygnałem.

Comments