Komentarze dzienne

Inwestorzy boją się Fed

To był specyficzny dzień. Po początkowym umocnieniu(rozpoczętym jeszcze dzień wcześniej) dolar osłabił się wczoraj względem swych konkurentów. Eurodolar i funt zyskiwał, odwracając się od utworzonych wcześniej dołków.

Choć nie publikowano wczoraj znaczących danych, pretekstu do handlu nie brakowało. Inwestorzy cały czas żyją ostatnim posiedzeniem Fed. Dowiedzieliśmy się, iż część uczestników posiedzenia jest już przygotowana do drugiej „fazy” stymulowania amerykańskiej gospodarki. To oznacza wpompowanie do niej kolejnych milionów dolarów i jego osłabienie.

Pojawiło się trochę danych z Wielkiej Brytanii. W sierpniu miał miejsce wzrost cen mieszkań o 8.3% r/r. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 0.5% r/r, natomiast inflacja mieszona w cenach konsumentów utrzymała się na poziomie 3.1% r/r.

Do nagłego zwrotu akcji doszło na wykresie GBP/USD. Po wtorkowym osłabieniu funta i pokonaniu linii trendu wzrostowego, para rośnie od wczoraj w siłę. Po raz kolejny atakowany jest poziom 1.60. Jeśli nie dojdzie do szybkiego pokonania tej wysokości, to szanse na wzrosty będą maleć. Wsparciem jest poziom 1.57, a opór znajduje się na 1.60 i 1.61.

Sylwester Majewski

Comments