Analizy miesięczne

Analiza na październik

Po udanym miesiącu wrześniu, dziś przedstawiamy jedynie dwie pary.  Mają one szanse na wykonanie dużych ruchów, na których można zarobić. Jeśli pojawi się okazja, to w ciągu miesiąca analiza ta zostanie uzupełniona o jeszcze jakiś rynek.

We wrześniu funt mocno tracił na wartości.  Wiele wskazuje na to, iż w październiku może być odwrotnie. Rynek GBP/USD zatrzymał się na wsparciu, zlokalizowanym na wysokości 1.57. Kolejne znajduje się na 1.55. Funt nie powinien zejść poniżej tego obszaru – gdyby tak się stało, to analizę będzie trzeba uznać za nieudaną. Zakładamy, iż ewentualne wzrosty sięgną obszaru 1.63-1.65. Tam też przebiega linia trendu spadkowego, rozpoczynająca się jeszcze w sierpniu 2009.

Zyskiwać może również dolar kanadyjski. Na wykresie USD/CAD doszło w piątek do wyprzedaży, która jednak nie zepchnęła rynku poniżej poziomu 1.02(na zamknięciu). Powstała jednak duża, czarna świeca. Wiele wskazuje na to, iż dolar amerykański może kontynuować spadki, z poziomem docelowym  na wysokości 1.00. Przekroczenie obszaru 1.035-1.04 anuluje nasz scenariusz.

Sylwester Majewski

Comments