Komentarze dzienne

AUD tuż przy linii kanału

Rekordowe poziomy zamknięcia odnotowano wczoraj na amerykańskich indeksach giełdowych.  Na rynku walutowym poniedziałkowe zmiany były tradycyjnie niewielkie. Sporo działo się na rynku ropy. 

Ceny ropy zyskiwały na wczorajszym zamknięciu ponad 3%(Brent). Pokaźne wzrosty były wynikiem wzrostu niepewności, do którego doszło w związku z sytuacją w Arabii Saudyjskiej. W kraju będącym największym eksporterem ropy na świecie doszło do zatrzymania wielu wpływowych osób, łącznie z członkami królewskiej rodziny, armii oraz biznesu. Wśród zatrzymanych pod zarzutem korupcyjnym jest miliarder Alwaleed bin Talal, posiadający udziały choćby w portalu Twitter.

Tymczasem na rynku walutowym zmiany, jak przystało na pierwszy dzień nowego tygodnia, były niewielkie. Spośród głównych walut najwięcej zyskał funt brytyjski. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy posiedzeniem banku centralnego Australii(RBA) na którym nie zmieniono wysokości stopy procentowej. Istotnych wydarzeń dziś już nie będzie. Jednak już w środę będzie miało miejsce kolejne posiedzenie i decyzja – tym razem w Nowej Zelandii.

Reakcja dolara australijskiego na decyzję RBA była umiarkowana.  Rynek AUD/USD znajduje się teraz na wysokości  dolnej linii kanału wzrostowego. Byłoby to świetne miejsce do odbicia gdyby nie fakt, iż niedźwiedzie mają przewagę. Świadczy o tym choćby wskaźnik RSI. Dopóki nie pokona widocznej linii spadkowej nie ma szans na odbicie. Kolejne wsparcie mamy dopiero na 0.76 oraz 0.75.

Sylwester Majewski

Comments