Wszystkie

Nieciekawa sytuacja na wykresie funta

Spore poruszenie zaobserwować można było wczoraj na rynku walutowym, do czego przyłożył swą rękę EBC. Wzrosty widoczne były na rynku ropy, a na parkietach akcyjnych panowały zmienne nastroje.

Amerykańskie indeksy giełdowe zakończyły wczorajszą sesję w mieszanych nastrojach. W Polsce udało się wyciągnąć indeks WIG20 na plus w końcowej fazie notowań. Spore, blisko dwuprocentowe wzrosty miały miejsce na rynku ropy, dzięki wypowiedziom Arabii Saudyjskiej. Najwięcej zamieszania wywołał jednak Europejski Bank Centralny.  Choć nie zmieniono wysokości oprocentowania, zdecydowano, iż skup aktywów zostanie przedłużony do września 2018. To wywołało wyprzedaż na rynku euro.

Duże spadki miały też miejsce na rynku funta. Wczoraj dla odmiany inwestorzy obawiali się, czy aby do podwyżki stóp procentowych dojdzie. Przypomnijmy,  iż posiedzenie Banku Anglii ma miejsce już w przyszłym tygodniu.  Dziś istotnych danych będzie niewiele – nie licząc odczytu PKB z USA. W godzinach porannych będzie miało natomiast miejsce wystąpienie jednego z członków EBC – Ignazio Angeloniego. Czy dowiemy się czegoś odnośnie wczorajszego posiedzenia banku?

Rynek GBP/USD utknął w bocznej konsolidacji na wysokości środkowej linii kanału wzrostowego. Wczorajsze spadki nie wyglądają dobrze i teoretycznie otwierają drogę dalszej wyprzedaży. O ile szybko nie powrócimy ponad 1.33 czeka nas test poziomu 1.27. Wskaźnik RSI próbuje trzymać się pułapu 50pkt jednak  jest również bliski obsunięciu się w dół.

Sylwester Majewski

Comments