Komentarze dzienne

Tydzień ważnych danych

Duże niezdecydowanie w ciągu dnia oraz niewielkie zmiany na jego koniec-tak można scharakteryzować wtorek na rynku walutowym. Ponownie nie najlepiej spisywały się notowania ropy, a rosły ceny akcji w USA.

Główne amerykańskie indeksy giełdowe zakończyły dzień z kolejnymi rekordami najwyższych poziomów zamknięcia. Tymczasem w Polsce główny indeks WIG20 męczył się, próbując utrzymać niewielkie wzrosty z otwarcia i kończąc dzień bez zmian w stosunku do poniedziałku. Główne pary walutowe nie doświadczyły wczoraj  dramatycznych zmian na koniec sesji. Wczorajszy dzień był świętem w Niemczech, co oznaczało też zamknięte rynki finansowe.

Być może większa zmienność pojawi się już dzisiaj i potrwa do końca tygodnia. Kalendarz makroekonomiczny będzie bowiem w najbliższych dniach pełen istotnych wydarzeń. Wieczorem będą miały publiczne wystąpienia prezesa Europejskiego Banku Centralnego(EBC) oraz szefowej Fed. Wcześniej czeka na inwestorów raport ADP z amerykańskiego rynku pracy. Kolejne dni to raport z ostatniego posiedzenia EBC oraz następne dane z rynku pracy w USA.

Spadki cen ropy nadal nie są wielkie i nie zagrażają jeszcze średnioterminowemu trendowi wzrostowemu. Na wykresie RSI ma jednak miejsce ważny test linii wzrostowej. Jeśli wskaźnik przebije wspomnianą linię, to również na wykresie cen może dojść do spadków. Obszar  $47-$48.9(WTI) będzie wsparciem. Kolejne znajduje się dopiero na wysokości $44.

Sylwester Majewski

Comments