Komentarze dzienne

Czy FED „pokona” 1.20?

Główne rynki finansowe niemal zamarły. Ani waluty, ani giełdy ani rynki towarowe nie były wczoraj gotowe na rozpoczęcie ruchów. Wszyscy inwestorzy czekali już na dzisiejszy Fed.

Wtorkowy handel można podsumować następująco – „tak jak poniedziałek tylko bardziej”. Główne pary walutowe ponownie kończyły dzień z niewielkimi zyskami. Marazm widoczny był też na rodzimej giełdzie papierów wartościowych. Na lokalnym rynku na wyróżnienie zasługują dane o produkcji przemysłowej. Wczorajsza publikacja wypadła lepiej od oczekiwań, co przełożyło się nawet na podwyższenie przez niektórych prognoz tempa wzrostu PKB w trzecim kwartale nawet do 4.7%(mBank).

Tak ważne wydarzenie dzisiejszego dnia będzie miało miejsce o 20:00 czasu polskiego. Oczywiście nie należy oczekiwać zmiany wysokości oprocentowania. Inwestorzy będą jednak wysłuchiwać wskazówek co do dalszych planów Fed. Czy jest szansa na podwyżkę w grudniu? Konferencja na której moglibyśmy to usłyszeć będzie miała miejsce o 20:30. A już w nocy decyzję ogłosi też Bank Japonii.

Główna para walutowa, eurodolar,  ciągle utrzymuje się poniżej magicznej bariery 1.20.  Czy inwestorom starczy sił na definitywne przebicie tego pułapu i rozpoczęcie nowej fali wzrostowej? Wskaźnik RSI pokazuje drobną dywergencję negatywną, nie potwierdzając ostatnich szczytów. To jednak nie jest duża dywergencja ani przeszkoda. Wiele może wyjaśnić się po dzisiejszym komentarzu Fed.

Sylwester Majewski

Comments