Komentarze dzienne

Przebicie na rynku złota

Na światowych rynkach środa była normalnym dniem handlu. Wydarzeniem dnia było kończące się posiedzenie Fed. Dolar przez większość dnia zyskiwał na sile. Słabo prezentowały się też giełdy w USA.

Podczas gdy polscy inwestorzy odpoczywali z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, inwestorzy na światowych rynkach nie próżnowali-nie licząc Japonii gdzie również był dzień wolny. Parkiety akcyjne w USA zakończyły dzień na minusie. Można zatem oczekiwać słabszego otwarcia również na WIG20. Tymczasem Fed utrzymał oprocentowanie na niezmienionym poziomie. Starano się też bagatelizować obawy o słabszą kondycje gospodarki USA w pierwszym kwartale tego roku. Dolar umocnił się po posiedzeniu Fed jeszcze wyraźniej.

Wczorajsze dane z USA nie miały jednoznacznej wymowy. Z jednej strony indeksy PMI oraz ISM wypadły nieco lepiej od prognoz. Z drugiej strony raport ADP z rynku pracy wykazał jedynie 177 000 miejsc pracy, co było wynikiem nie tylko gorszym od poprzedniej publikacji ale też i od prognoz(180 tyś). Dane te są ważne, bowiem już w piątek dowiemy się, ile faktycznie miejsc pracy przybyło w amerykańskim sektorze pozarolniczym. Dziś w Europie królować będą indeksy PMI oraz dane o zamówieniach w USA.

gold04052017r

Wczorajsze spadki na złocie zmieniły charakter tego rynku. Ceny złota po odbiciu od górnej linii kanału spadkowego zmierzają teraz chyba na południe. Pokonana została zarówno linia wsparcia na wykresie cen jak też RSI. Oporem jest poziom 1270$. Jeśli szybko nie nastąpi powrót ponad tę wysokość, rynek powinien schodzić na 1190$. Tam dopiero można szukać kolejnego wsparcia.

Sylwester Majewski

Comments