Komentarze dzienne

Eurodolar bez emocji

Na dzień przed wyczekiwaną decyzją Fed, na rynkach walutowych pojawiła się nerwowość. Dynamiczne zmiany obserwowano też na rynku złota oraz ropy. Spadki zawitały na parkiety giełdowe.

Rynki walutowe zakończyły wczorajszy dzień umocnieniem się dolara. W ciągu dnia sytuacja zmieniała się jednak dynamicznie i ruchy były dość nerwowe. Podobnie było na rynku ropy. Przez większość dnia jej ceny spadały- informacje o rosnących zapasach oraz prognozach większego wydobycia nie pomagały. Być może dlatego końcówka dnia przyniosła dynamiczne odrobienie strat – podano bowiem dane o zapasach paliw API, według których zapasy spadły w ostatnim tygodniu.

Na rynkach akcyjnych widoczny był odwrót. Zarówno indeksy w USA jak i wcześniej w Polsce odnotowały niewielkie spadki. Dziś królować będzie Fed. Powszechnie oczekuje się podwyżki stóp procentowych, ale też wskazówek co do dalszej strategii Fed. Nie można też zapomnieć o wydarzeniach politycznych – w Holandii odbywają się wybory, w których wygrać może eurosceptyczna Partia Wolności. Oprócz tego czeka na nas sporo danych makroekonomicznych.

eurusd15032017r

Przed oczekiwaną decyzją Fed główna para walutowa zachowuje się nadzwyczaj spokojnie. Co gorsza, wydaje się, iż żadne duże zmiany tutaj nie nastąpią na EUR/USD-być może czekamy na wyniki z Holandii. Rynek unosi się dziś ponad poziomem 1.06. Od góry ogranicza go poziom 1.08, a wsparciem jest wysokość 1.05(dalej już przepaść). Wskaźnik RSI porusza się w trendzie bocznym, sugerując dalszą konsolidację – z lekkim wskazaniem na byki. Czekamy zatem na dzisiejszą reakcję na Fed.

Sylwester Majewski

Comments