Wszystkie

Złoty pod presją

Wzrosty powróciły na polski rynek akcyjny. Za oceanem indeksy niewiele zmieniły swą wartość, choć były na niewielkim plusie. Bez zmian obyło się też na rynku ropy. Inwestorzy czekają.

Początek tygodnia przyniósł niewielkie zmiany na rynkach walutowych oraz towarowych. Podobnie było z amerykańskimi indeksami giełdowymi, które zakończyły wczorajszy dzień na niewielkim plusie. Inwestorzy oczekują już środowej decyzji Fed – według wszelkich prognoz ma dojść do podwyżki stóp procentowych. To czego będą oczekiwać uczestnicy rynku to wskazówek na temat tempa dalszego podnoszenia stóp procentowych.

Decyzję Fed poznamy w środę. Ale to nie jest jedyne istotne wydarzenie tego tygodnia. Tego samego dnia, 15 marca, odbywają się wybory parlamentarne w Holandii. Duże szanse na wygranie ma eurosceptyczna „Partia Wolności. Jej wygrana może negatywnie wpłynąć na europejskie rynki. Natomiast w czwartek decyzją ogłosi też Bank Japonii – to ważne dla japońskiego jena wydarzenie. Decyzje w nadchodzących dniach podejmować też będą banki centralne Anglii, Szwajcarii oraz Norwegii. Tydzień zapowiada się zatem ciekawie.

eurpln14032017r

Interesująco przedstawia się sytuacja pary EUR/PLN. Rynek odbił się od linii trendu wzrostowego oraz poziomu 4.30. Równocześnie wskaźnik RSI pokonał poziom 50, otwierając drogę wzrostom. Jeśli wzrosty się powiodą, to pierwszym oporem będą okolice poziomu 4.4. Na większe umocnienia raczej nie ma co liczyć. Wsparcie znajduje się w obszarze 4.31-4.32.

Sylwester Majewski

Comments