Komentarze dzienne

Pierwsza realizacja zysków

Po kilku dniach spadków, dolar odzyskał wczoraj nieco sił. Mieszane dane, przyczyniły się do nieznacznych spadków na eurodolarze. Inwestorzy realizowali swoje zyski, a większość głównych par znajduje się w fazie korekty.

Indeks wskaźników wyprzedzających LEI, wzrósł w sierpniu o 0.3%, czyli nieco więcej niż spodziewali się tego inwestorzy. Indeks osiągnął tym samym poziom 110.2. Miesiąc wcześniej, indeks odnotował wzrost w wysokości 0.1%. Sierpniowe dane sugerują, iż amerykańska gospodarka będzie rozwijać się nadal, choć w umiarkowanym tempie.

Wzrostowi uległa też sprzedaż domów w USA. Na rynku wtórnym sprzedano o 7.6% więcej domów niż w lipcu. To pierwszy wzrostowy wynik odnotowany od kwietnia. W ujęciu rocznym, wciąż jednak mamy do czynienia ze spadkiem, na poziomie 19%.

Z silnym trendem spadkowym mamy do czynienia na rynku USD/CHF, gdzie dolar traci już od czerwca. W tym tygodniu doszło do spadku poniżej poziomu 1.00, co ma bardzo symboliczną wymowę. Jeśli rynek szybko nie powróci nad tą wysokość, to spadki mogą być kontynuowane, z celem na poziomie 0.97. Wskaźniki RSI i MACD od dłuższego czasu nie stanowią już na tym rynku żadnej pomocy. Wsparciem jest poziom 0.98, a oporem 1.0.

Sylwester Majewski

Comments