Komentarze dzienne

Szczyt AUD/USD już bliski?

Wczorajszy dzień przyniósł wyraźne umocnienie na rynku eurodolara-ponad 0.7%. W przypadku pozostałych głównych par zmiany na koniec dnia były niewielkie. Ceny ropy rosły, a akcje w USA zniżkowały.

Amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały wczoraj nieznaczne spadki. Tymczasem giełda w Warszawie ponownie zyskiwała na sile – na przekór wszystkim. Ani bowiem nie było widać wzrostów na parkietach Europy zachodnie, ani też w państwach naszego regionu(BUX -0.7%). Indeks WIG20 pewnie pokonał poziom 2200 punktów, ocierając się o 2225. Natomiast do wzrostów ceny ropy na światowych rynkach przyczyniła się niepotwierdzona informacje, iż kraje OPEC są zadowolone z dotychczasowej polityki i jej rezultatów, a tym samym mogą dalej ograniczać wydobycie tego surowca.

Wczorajsze dane z USA wykazały, iż sytuacja na tamtejszym rynku pracy pozostaje dobra. Ilość nowych wniosków o zasiłki wyniosła w ostatnim tygodniu 239 000, czyli poniżej oczekiwań rynkowych. W przypadku USA dziś istotnych danych już nie będzie. Natomiast ważne informacje napłyną z rodzimego rynku. Opublikowane zostaną dane na temat produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Obie publikacje powinny mieć miejsce o godzinie 14:00.

audusd17022017r

Rynek AUD/USD dotarł do oporu na 0.7750. Równocześnie biegnie tam górna linia kanału spadkowego. Jest więc bardzo prawdopodobne, że w tych okolicach zobaczymy przynajmniej szczyt lokalnego impulsu wzrostowego, a może i odwrót. Najbliższe wsparcie mamy w okolicach 0.76. Wskaźnik RSI jest mocno wykupiony i bliski spadków.

Sylwester Majewski

Comments