Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na sierpień

Wygląda na to, że najgorsze na rynku jest już za nami. Marazm z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich dwóch miesiącach, zdarza się rzadko. Tym bardziej cieszy fakt, iż większość naszej lipcowej prognozy wypełniła się. Zarówno eurodolar jak i GBP/USD, osiągnęły prognozowane poziomy. Ta sztuka nie powiodła się jednak w przypadku rynku AUD/CAD. Czas na analizę dla sierpnia!

gbpusdsierpr

Dziś od rana funt traci na wartości. Jeśli pokonany zostanie poziom 1.63(w cenach zamknięcia), to możliwe będą spadki na wysokość 1.60. Wskaźnik RSI znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym. Dodatkowo, pokonany został poziom 50 oraz linia trendu wzrostowego na wykresie cen. Całość wygląda negatywnie. Do dopełnienia tego obrazu, potrzebne jest jednak jeszcze zamknięcie poniżej poziomu 1.63.

eurgbpsierpr

Skoro jesteśmy przy funcie, to należałoby wspomnieć też o rynku EUR/GBP. Euro nie wydaje się być ostatnio w najwyższej formie, jednak względem funta prezentuje się dość ciekawie. Na wykresie tej pary możliwe są wzrosty. Potrzebne jest do tego pokonanie poziomu 0.87.  Poziom 0.85  został wstępnie obroniony, a na wykresach wskażników RSI i MACD powstały pozytywne dywergencje. Test poziomu 0.89 wydaje się realny. Oczywiście w odpowiedniej perspektywie czasowej. Zamknięcie poniżej poziomu 86.0 będzie ostrzeżeniem, natomiast zamknięcie poniżej poziomu 85 oznaczać powinno przekreślenie wzrostowego scenariusza.

eurcadsierpr

Na koniec zostawiliśmy sobie rynek EUR/CAD.  Po pokonaniu poziomu 1.55, euro wyraźnie zyskuje na sile. Na wysokości 1.60 przebiega górne ograniczenie spadkowego klina(kanału). Test tej wysokości, w niedalekiej przyszłości, jest bardzo możliwy. Choć na wysokości 1.52 znajduje się obszar wsparcia, to jednak zamknięcie się rynku poniżej poziomu 1.54 przekreśli szanse na powodzenie wzrostowego  scenariusza.

Sylwester Majewski

Comments