Komentarze dzienne

Co dalej z giełdami?

Wczorajsza sesja zakończyła, przynajmniej chwilowo, dwudniowe wzrosty na amerykańskich giełdach. Podobnie było w Polsce. Natomiast wśród walut największe zyski odnotowano na USD/JPY.

Indeks DJIA zakończył dzień na niewielkich wzrostach, jednak znacząco ponad psychologiczną barierą 20000 punktów. Podobne nastroje widoczne były wcześniej w Warszawie. Po dużych wzrostach z środy, wczoraj WIG20 zakończył dzień na minimalnych plusach, na wysokości 2080. W ciągu dnia doszło jednak do ataku na poziom 2100, co wykorzystano jako okazję do realizacji pierwszych zysków z środowej fali wzrostowej. Taka korekta dobrze zrobi rynkowi.

Z wczorajszych publikacji makroekonomicznych dowiedzieliśmy się, że ilość wniosków o nowe zasiłki dla bezrobotnych wzrosła w USA do poziomu 259 tysięcy. Wcześniej opublikowano dane o brytyjskim PKB w Q4, który wzrósł o 0.6%(k/k), co było wynikiem nieco lepszym od prognoz. Dziś w centrum uwagi inwestorów będą analogiczne dane z gospodarki USA. Oczekuje się wzrostu o 2.2%. Poznamy też dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku.

sp50027012017r

Dziś wyjątkowo ocenimy wykres indeksu giełdowego, SP500. Z analizy wynika, że pomimo wczorajszej sesji, teoretycznie rynek może jeszcze rosnąć. Celem może być wysokość 2355, a może nawet 2400. Z drugiej strony wskaźnik RSI znajduje się w obszarze wykupionym, choć jak widzimy w przeszłości nie przeszkadzało to wzrostom. Dopóki znajduje się powyżej pułapu 50 punktów, niedźwiedzie są w defensywie. Najbliższe wsparcie mamy na 2230.

Sylwester Majewski

Comments