Komentarze dzienne

Rekordowe wzrosty

Czwartkowy handel przyniósł kontynuację spadków na dolarze. Tym razem amerykańska waluta najmocniej traciła do jena. Na giełdach w USA rekordowe poziomy na Nasdaq.

Indeks spółek technologicznych odnotował wczoraj dwa rekordy – najwyższy poziom intraday oraz najwyższe w historii zamknięcie(5487.94). Duża zasługa w tym była po stronie firmy Amazon, której akcje zyskiwały wczoraj ponad 3%. Również i na giełdzie w Warszawie było ciekawie. Indeks WIG20 ponownie otarł się o poziom 2000 pkt. Z głównych par walutowych największe zmiany odnotowano na USD/JPY gdzie spadki na koniec dnia sięgały 1.6%.

Dolarowi z pewnością nie pomógł wczorajszy raport ADP z rynku pracy, mówiący o wzroście ilości nowych miejsc pracy jedynie o 153 tyś. Pozostałe dane z USA były jednak już lepsze. Choć dziś w Polsce mamy dzień wolny i Święto Trzech Króli, to na świecie kalendarz makroekonomiczny będzie napięty. Najważniejsze będą kolejne dane zza oceanu – informacje na temat ilości nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym.

audusd06012017r

Dolar australijski odbił się od środkowej linii kanału spadkowego i ma szanse na dalsze wzrosty. Teoretycznie rynek AUD/USD może dojść nawet w okolice powyżej 0.75. Wskaźnik RSI już pokonał swoją linię trendu spadkowego. Na przeszkodzie bykom stać będzie jednak obszar 0.7350-0.74. Wsparcia należy szukać przy 0.7250. Warto też obserwować wskaźnik RSI – jeśli przekroczy wyraźnie poziomu 50pkt byki zdobędą ważny argument.

Sylwester Majewski

Comments