Komentarze dzienne

Rynek w zawieszeniu

Po interwencji Banku Japonii, sytuacja na rynku walutowym mocno się uspokoiła. Eurodolar zyskiwał wczoraj nieznacznie, a większość głównych par walutowych utrzymywała się na poziomach zbliżonych z końca sesji wtorkowej.

Produkcja przemysłowa w USA, wzrosła w sierpniu o 0.2%. To szósty z rzędu wzrostowy miesiąc dla tych danych. W ujęciu rocznym produkcja wzrosła o 6.2%, co było natomiast ósmym pozytywnym wynikiem z rzędu.

Empire State Index, mierzący aktywność wytwórczą w stanie Nowy Jork, spadł we wrześniu do poziomu 4.14. Miesiąc wcześniej indeks znajdował się na poziomie 7.10. To czternasty wynik wzrostowy, sygnalizujący, iż stan Nowy Jork rozwija się, choć w tempie niższym niż miesiąc wcześniej.

Rynek GBP/USD wyraźnie utracił impet. Po przebiciu poziomu 50 na wskaźniku RSI, możliwy jest teraz korekcyjny ruch powrotny. Funt spadłby wtedy na wysokość 1.55, gdzie znajduje się teraz ważne wsparcie. Oporem jest poziom 1.57. Wiele zależeć będzie od tego, jak rozwinie się sytuacja na eurodolarze. Dopiero wtedy będzie można ocenić, jaki stosunek do dolara mają aktualnie uczestnicy rynku.

Sylwester Majewski

Comments