Komentarze dzienne

Srebro przed decyzją

Ostatni dzień sierpnia przyniósł niewielkie zmiany na rynku walutowym. Główne pary poruszały się w obrębie 0.5% zmian. Jedynie jen oraz funt brytyjski cechowała większa dynamika.

Dużo większymi zmianami mogli cieszyć się inwestorzy z sektora energii – zarówno rynku futures jak i akcyjnego. Cena ropy Brent straciła wczoraj na zamknięciu niemal 3.5%. Z opublikowanych w środę danych wynika, iż poprawie mogła ulec sytuacja na amerykańskim rynku pracy, a to dla inwestorów jest teraz ważne. Raport ADP wykazał 177 tysięcy nowych miejsc pracy – mniej niż w lipcu ale więcej niż oczekiwano tego we wcześniejszych prognozach.

Dziś z danych dotyczących rynku pracy w USA będziemy mieć jedynie publikację dotyczącą nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych. Oczekuje się wzrostu do poziomu 265 000 nowych wniosków. Przez cały dzień napływać też będą dane dotyczące wartości indeksów PMI-zarówno jeśli chodzi o Europę jak też rynek amerykański. Najważniejsze dane tego tygodnia pojawią się jednak dopiero w piątek.

silver01092016r

Rynek srebra znalazł się w miejscu, gdzie teoretycznie może jeszcze dojść do odbicia w górę. Jest to środkowa linia kanału wzrostowego, na wysokości 18.5$. Aby odbicie było udane musi dojść do pokonania widocznej linii oraz poziomu 19.6$. Wskaźnik RSI zszedł jednak poniżej 50pkt, sugerując najwyżej możliwość wystąpienia bocznej konsolidacji. Niepowodzenie byków może doprowadzić do spadków w okolice poziomu 17$, gdzie mamy kolejne wsparcie.

Sylwester Majewski

Comments