Komentarze dzienne

Pauza we wzrostach cen ropy?

Podobnie jak i dzień wcześniej uwaga inwestorów ogniskowała się wokół Fed. Eurodolar ostatecznie zyskał na koniec dnia na wartości, choć sytuacja dolara w innych parach nie była jednoznaczna. Ponownie drożała ropa.

Choć eurodolar zyskał wczoraj na zamknięciu, sytuacja dolara na pozostałych parach nie była jednoznaczna. Podobnie jak i informacje, na które czekali inwestorzy. Przez większość dnia rynki wyczekiwały na wieczorny raport z ostatniego posiedzenia Fed. Okazało się, że głosujący mieli podzielone zdanie na temat tego, kiedy podwyżka głównej stopy procentowej powinna mieć miejsce. Podział widoczny był też w ocenie inwestorów-początkowe osłabienie dolara szybko zostało zatrzymane i skontrowane.

Natomiast wzrosty na rynku ropy związane były głównie z danymi o zapasach. Według najnowszych danych zapasy ropy były niższe niż tego oczekiwano. Wracając do Fed – protokół poznamy również i dziś, z tym że z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Tu jednak dużego zainteresowania nie ma. O godzinie 14:30 poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy – te mogą być już śledzone uważniej. Tym razem chodzi o wnioski o zasiłki.

usoil18082016r

Kilkudniowy rajd na rynku ropy zaprowadził jej cenę na wysokość górnej linii kanału spadkowego. Możliwe jest więc zatrzymanie się wzrostów – przynajmniej chwilowe. Teoretycznie umocnienie może przeciągnąć się aż do poziomu 53$(WTI). Wskaźnik RSI przekroczył wartość 50 punktów, więc powrotu do trendu spadkowego raczej nie należy się spodziewać. Wsparcie mamy na 43$ oraz 40$.

Sylwester Majewski

Comments