Komentarze dzienne

Eurodolar w opałach

Po wczorajszych publikacjach, inwestorzy nieco się uspokoili. Obawy o drugie dno w recesji wydają się odchodzić na bok – przynajmniej na razie. Euro traciło wczoraj do dolara amerykańskiego, który ogólnie zyskiwał na rynku pola.

Deficyt w handlu zagranicznym USA, uległ w lipcu zmniejszeniu. Aktualnie deficyt wynosi 42.9 miliarda dolarów, co oznacza, iż zmniejszył się o 14%. Jest to największa zmiana od lutego 2009. Dane mogą pomóc w wyliczeniu amerykańskiego PKB w Q3.

Ilość podań o zasiłki dla bezrobotnych, spadła w ostatnim tygodniu o 27 000, do poziomu 451 000. To najniższy poziom od dwóch miesięcy. Wczorajszy odczyt uspokoił uczestników rynku, dzięki czemu obawy o drugie dno recesji odeszły na boczny tor.

Wraz z wczorajszymi zmianami sentymentu, może dziś dojść do zmiany sytuacji technicznej. Eurodolar jest o krok od spadków, które mogłyby się zakończyć na wysokości 1.26 lub nawet 1.25. Wskaźnik RSI jest blisko linii trendu wzrostowego, co powinno przeszkadzać w spadkach. MACD natomiast pozwala na osłabienie euro. Oporem jest poziom 1.2750.

Sylwester Majewski

Comments