Komentarze dzienne

Euro kosztem funta

Niewielkimi zmianami zakończył się pierwszy dzień nowego tygodnia. Spadki na amerykańskich parkietach giełdowych były nieznaczne. Dużo większa zmienność panowała na rynku ropy.

Indeks SP500 stracił wczoraj na zamknięciu 0.3%. Tymczasem ropa WTI traciła 2.67%. Inwestorzy zaczynają być zaniepokojeni nadchodzącym posiedzeniem Fed, które będzie miało miejsce już w środę. Choć nie oczekuje się na nim podwyżki, to jednak wszelkie komentarze Fed będą bacznie śledzone. Według CME Group, podwyżka we wrześniu ma zdaniem inwestorów 26% szans na zaistnienie, a w grudniu już 56%.

Zanim dojdziemy do Fed czeka nas już dziś decyzja banku centralnego Węgier. Tu również teoretycznie nie powinno być niespodzianek. Z USA napłyną dane o sytuacji na tamtejszym rynku nieruchomości. Wieczorem na inwestorów czekają też informacje o tygodniowej zmianie zapasów paliw według API. Spragnieni emocji będą mieli też następne posiedzenie – tym razem Banku Japonii, jednak dopiero w nocy z czwartku na piątek.

eurgbp26072016r

Euro zaczyna ponownie umacniać się do funta. Na wykresie EUR/GBP widzimy, iż nastąpiło odbicie od górnej linii kanału wzrostowego. Jeśli próba się powiedzie, wzrosty mogą sięgnąć poziomu 0.87. Tam właśnie przebiegają dwie linie kanałów wzrostowych. Tuż powyżej mamy ważny opór na 0.88 – powodów do wzrostu jest więc kilka. Scenariusz wzrostowy należy przekreślić jeśli wskaźnik RSI zejdzie poniżej widocznej linii swojego trendu oraz tym samym poziomu 50. Cenowo będą to okolice 0.8250.

Sylwester Majewski

Comments