Komentarze dzienne

EUR/PLN i możliwa konsolidacja

Wczorajszy dzień przyniósł umocnienie dolara. Amerykańska waluta zyskiwała względem większości konkurentów. Spadki pojawiły się natomiast na rynku ropy. Srebro kolejny dzień z rzędu zyskiwało na sile.

Po dużych wzrostach z środy również i wczoraj rynek srebra umacniał się, zyskując na koniec dnia ponad 1.4%. Tymczasem ropa po wielu dniach wzrostów traciła wczoraj około 2%. Gorsze nastroje panowały też na giełdach amerykańskich. Indeks SP500 rozpoczął dzień na wyraźnym minusie i choć przez resztę dnia zyskiwał, to nie udało się zakończyć sesji na plusie.

Dziś znaczących publikacji już nie będzie. W USA opublikowany zostanie jedynie indeks Uniwersytetu Michigan, badający aktualne nastroje wśród konsumentów. Inwestorzy coraz częściej myślą jednak już o referendum w Wielkiej Brytanii. Od kilku dni brokerzy walutowi informują swoich klientów o zmianach w wysokości depozytów dla par opartych na GBP. Wszyscy spodziewają się zwiększonej zmienności.

eurpln10062016r

Od kilkunastu dni polski złoty zyskuje na sile. Rynek EUR/PLN odbił się od górnej linii kanału spadkowego i zszedł poniżej poziomu 4.40. Również i wskaźnik RSI zszedł poniżej poziomu 50, sygnalizując prawdopodobną konsolidację. Jeśli rynek wyraźnie zejdzie poniżej 4.30, następnego wsparcia będzie można szukać dopiero poniżej 4.20. Byki myśląc o powrocie do trendu wzrostowego muszą pokonać wysokość 4.45.

Sylwester Majewski

Comments