Komentarze dzienne

Rynek złota w konsolidacji

Środa była dniem w którym dolar wyraźnie tracił na sile. Zyskiwało na tym euro, choć największe wzrosty odnotowano na NZD. Ponownie umacniała się cena ropy oraz tym razem również metali.

Największe wzrosty odnotowano na rynku srebra, którego cena na koniec dnia była o 4% wyższa niż we wtorek. Ropa zyskiwała natomiast ponad 2%, odnotowując kolejną sesję wzrostów. Z głównych par walutowych najwięcej zyskał rynek NZD/USD, czyli ponad 1.6%. Wzrosty pojawiły się na tym rynku po decyzji lokalnego banku centralnego. Główna stopa procentowa pozostała na niezmienionym poziomie 2.25%. Mieliśmy więc podobną reakcję jak dzień wcześniej na AUD/USD.

Decyzję w sprawie wysokości stóp podejmowano wczoraj również w Polsce. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła oprocentowanie na niezmienionym poziomie. Złoty przez cały dzień umacniał się. Dziś ważnych wydarzeń będzie już mniej. Z USA napłyną dane o ilości nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Po godzinie 17:00 można natomiast spodziewać się wystąpienia prezesa Banku Kanady.

usgold09062016r

Rynek złota odbił się od poziomu 1200$, uciekając przed widmem spadków. Również i wskaźnik RSI odbił się od linii swego trendu wzrostowego. Na wykresie wskaźnika widzimy też, że rynek znalazł się teraz dokładnie na wysokości górnej linii spadkowej. Wygląda więc na to, że złoto weszło w fazę konsolidacji. Wybicie z niej określi kierunek przyszłego ruchu. Należy zatem bacznie obserwować wspomniany wskaźnik w poszukiwaniu dalszych wskazówek.

Sylwester Majewski

Comments