Komentarze dzienne

Przed posiedzeniem RBNZ

Spośród głównych par walutowych najwięcej zyskiwał wczoraj rynek AUD/USD. Eurodolar zakończył dzień blisko poziomów otwarcia. Wzrosty obecne były na rynku ropy.

Blisko 1.4% zyskała wczoraj na sile ropa WTI, kończąc dzień ponad poziomem 50$. Wieczorne dane API o zapasach paliw pokazały spadek tygodniowych zapasów o 3.6 miliona baryłek. Dolar australijski zyskiwał natomiast po posiedzeniu RBA, na którym utrzymano stopę procentową na niezmienionym poziomie. Pozostaje z wczorajszych wydarzeń nie wzbudzały już takiego zainteresowania.

Jeśli chodzi o stopy procentowe, to również i dziś inwestorzy będą żyć tym tematem. Decyzję podejmie rodzima Rada Polityki Pieniężnej. Komunikat po posiedzeniu powinien zostać opublikowany o 16:00. Natomiast o godzinie 23:00 poznamy decyzją RBNZ, czyli banku centralnego Nowej Zelandii. Oczekuje się, iż główna stopa procentowa pozostanie na poziomie 2.25%.

nzdusd08062016r

Sytuacja na wykresie NZD/USD prezentuje się umiarkowanie optymistycznie. Rynek wydostał się z objęć niedźwiedzia, co potwierdza wskaźnik RSI znajdujący się powyżej poziomu 50. Równocześnie rynek zbliża się do strefy oporu tworzonej zarówno przez opór poziomy na 0.72 jak też przez górną linię kanału spadkowego biegnącą w pobliżu. Z drugiej strony do przejścia w trend spadkowy potrzebne jest pokonanie poziomu 0.67. Zapowiada się więc walka o wybicie z dużej konsolidacji.

Sylwester Majewski

Comments