Komentarze dzienne

Euro traci na skutek obaw

Dość niespodziewanie, wczorajszy dzień zakończył się spadkami eurodolara. Do najniższego poziomu od 15 lat spadł też rynek USD/JPY. Funt tracił do dolara amerykańskiego, jednak umocnił się względem australijskiego i kanadyjskiego.

Indeks wskaźników wyprzedzających firmy Globicus, stabilizuje się na niskich poziomach. Oznacza to, że gospodarka USA rozwijać się powinna nadal, tyle że w niskim tempie. Uważa się też, iż ryzyko wystąpienia drugiego dna w recesji, w ciągu najbliższych 3-9 miesięcy, spadło do 25%.

Niemieckie zamówienia w przemyśle, niespodziewanie zmniejszyły się w lipcu o 2.2%. Wynik był zaskoczeniem dla rynku, co tez odbiło się na wycenie eurodolara, który mocno wczoraj tracił. Wspólnej walucie zaszkodziły też kolejne obawy, o prawdziwy stan systemu finansowego w unijnych bankach.

Od strony technicznej, spadki te wcale nie muszą mieć kontynuacji. Wcześniej bowiem, rynek wyraźnie próbował kolejnego wybicia. Dopóki nie zostanie przebita linia trendu na wskaźniku RSI, euro powinno znajdować się w trendzie bocznym, między poziomami 1.26-1.28.

Sylwester Majewski

Comments