Komentarze dzienne

Zamieszanie wokół banków

Duże oczekiwania i niewielkie zmiany. Po wczorajszym posiedzeniu Fed eurodolar powolnie piął się na północ – podobnie jak przez cały dzień. Dolar generalnie był w defensywie.

Bez wątpienia wydarzeniem wczorajszego dnia było posiedzenie amerykańskiego Fed. Zgodnie z oczekiwaniami poziomu stopy procentowej nie zmieniono. Pozostawiono otwarte drzwi do podwyżki ale równocześnie zasygnalizowano, iż nie ma pośpiechu. Ta dwuznaczność znalazła odzwierciedlenie w wykresach kilku par oraz ropy naftowej. Nagłe ruchy w jedną stronę zostały szybko zanegowane. Wracamy zatem do punktu wyjścia i czekamy.

Wczorajszy dzień to również posiedzenie RBNZ. Bank centralny Nowej Zelandii utrzymał główną stopę procentową na poziomie 2.25%, czyli zgodnie z oczekiwaniami. Rynek NZD/USD wystrzelił jednak 100 pipsów w górę. Dziś w nocy miało też miejsce posiedzenie Banku Japonii które wywołało jeszcze większe zamieszanie na rynku. Inwestorzy zawiedzeni byli brakiem decyzji o luzowaniu polityki banku. W rezultacie jen japoński umocnił się do dolara o blisko 3%.

nzdusd28042016r

Wczorajsze umocnienie NZD nie zmienia sytuacji na wykresie dziennym. Tu nadal mamy do czynienia z powolnym wdrapywaniem się inwestorów w kierunku oporu. Ten zlokalizowany jest na 0.71. Nieco wyżej biegnie też górna linia kanału spadkowego, więc jest to idealne miejsce do zatrzymania wzrostów. Do tego jednak jeszcze trochę miejsca i czasu pozostało. Wskaźnik RSI ciągle utrzymuje się nad poziomem 50. Ewentualne spadki mogą zaskoczyć.

Sylwester Majewski

Comments