Komentarze dzienne

USD/JPY poszukuje dna

Inwestorzy rynku walutowego nie otrzymali wczoraj nic ciekawego. Główne pary walutowe zakończyły dzień niewielkimi zmianami. Również i na rynku ropy odnotowano uspokojenie.

Po sporych wzrostach z środy, wczorajszy dzień przyniósł spadki cen ropy rzędu 2.5%. Choć w Polsce giełda ciągle rosła, to jednak w USA odnotowano osłabienie. Przyczyną były głównie spadające ceny akcji firmy Wal-Mart. Dane z amerykańskiego rynku pokazały nieznaczną poprawę. Ilość wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła w ostatnim tygodniu do poziomu 262 000, z 269 000. Spodziewano się sporo gorszych wyników, co też odebrane zostało przez rynek pozytywnie.

Pod względem publikacji makroekonomicznych, dzisiejszy dzień będzie bardzo ubogi. Z Wielkiej Brytanii napłyną dane o sprzedaży detalicznej. Uwagę inwestorów może jednak przykuć odbywający się szczyt Unii Europejskiej gdzie omawiana będzie kwestia „Brexitu”. O godzinie 14:30 pojawią się też dane dotyczące kanadyjskiej gospodarki. Dzień zakończymy wystąpieniem szefa Fed z Cleveland.

Rynek USD/JPY zatrzymał się na prognozowanym poziomie 113. Na chwilę zszedł nawet niżej. Aktualnie ślizga się po dolnej linii wyznaczonego kanału spadkowego. Jest to dobre miejsce do odbicia i rajdu w kierunku 117. Również i wskaźnik RSI daje ku temu nadzieje, tworząc pozytywną dywergencję. Potrzebne jest jednak potwierdzenie w postaci przełamania poziomu 115. Zejście poniżej 112 będzie natomiast negatywnym sygnałem.

Sylwester Majewski

Comments