Analizy miesięczne

Analiza na wrzesień

Choć sierpień dobiegał końca jako miesiąc marazmu, to udało nam się jednak trochę zarobić. Prognozowane w poprzedniej analizie ruchy wypełniły się zgodnie z naszymi założeniami. Zysków lepiej nie wydawać, bowiem wrzesień może przynieść na prawdę świetne okazje do kolejnego zarobku!

W chwili gdy piszę tę analizę, funt brytyjski wydaje się stać przed mocnymi spadkami. Wybrałem jednak dwie pary, gdzie te szanse są najbardziej wyraźne. Para GBP/CAD zmierza do wsparcia na wysokości 1.60. Tutaj powinna nastąpić próba obrony i odbicie. Jest to całkiem możliwe, gdyż w poniedziałek(6 września) rynki w USA są nieczynne, co nie będzie sprzyjało podejmowaniu ważnych decyzji i rozwijaniu większych ruchów spadkowych. Jak zwykle, różowy obszar symbolizuje opór(“obszar STOP”).  Jeśli rynek będzie wzrastał, to nie powinien przekroczyć tego obszaru. W innym przypadku analiza będzie nieudana.  Po dotarciu tam, rynek powinien spadać, a obszarem docelowym jest niebieska elipsa, czyli okolice poziomu 1.55.

Kolejną okazję może stworzyć para GBP/NZD. Sytuacja jest tu podobna. Obszar bezpieczeństwa znajduje się w okolicach wysokości 2.1750. W przypadku spadków, funt powinien znaleźć się w okolicy poziomu 2.10.

W najbliższym okresie funt powinien być słabszy od euro. Tak więc rynek EUR/GBP ma szanse na wzrosty. Po korekcyjnym spadku w  okolice 0.8250-0.83,  euro powinno umacniać się względem funta, z poziomem docelowym zlokalizowanym na wysokości 0.85.

Na koniec zostawiliśmy sobie dość egzotyczny rynek. Na wykresie USD/TRY rysuje się szansa na dalsze spadki.  Po walce w obronie poziomu 1.50, dolar powinien spadać, oddając pola lirowi tureckiemu.  Obszar docelowy zlokalizowany jest w okolicy 1.45.

Sylwester Majewski

Comments