Komentarze dzienne Wszystkie

Kiedy nastąpi wyłamanie?

Wczorajszy dzień niczym nie zaskoczył, spragnionego przełamania impetu, tłumu inwestorów. Po raz kolejny dolar umocnił się, choć większość uczestników rynku obsesyjnie czekała na jakieś rozstrzygnięcie. Niestety, również i w tym tygodniu to się nie uda.

Sprzedaż domów w USA, na rynku wtórnym, wzrosła w czerwcu o 3.6%. Był to wynik lepszy od oczekiwań uczestników rynku. Jest to też trzeci z rzędu miesiąc wzrostowy dla tych danych.

Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, wzrosła w ostatnim tygodniu w USA o 30 000, do poziomu 554 000.  Wynik był więc nieco wyższy od prognoz rynkowych. Miesiąc wcześniej, liczba wniosków po korekcie wynosiła 522 000.

usdchf24072009r

Na wykresie USD/CHF doszło do testu wsparcia na wysokości 1.065. Poziomu tego nie udało się pokonać. Możliwy jest teraz powrót dolara w okolice wysokości 1.10. To jednak oznaczałoby, kolejne tygodnie trendu bocznego na rynku forex. Jeśli jednak nastąpi zamknięcie poniżej 1.06, to będzie to sygnał ostrzegawczy i prawdopodobnie początek większych spadków dolara.

Sylwester Majewski

Comments