Komentarze dzienne

Ożywienie w USA

Nowy tydzień rozpoczynamy solidnymi wzrostami na giełdach w USA. Umocniło się też euro oraz rynki metali. Do udanych zaliczyć mogą dzień grający na zwyżkę na rynku ropy.

Cena srebra wzrosła wczoraj o ponad 3%, podczas gdy zwyżki na rynku ropy Brent sięgały poziomu 4.6%. Uwaga rynku skupiona jednak była na USA, gdzie parkiety giełdowe zyskiwały dzięki Warrenowi Buffetowi. Jego fundusz Berkshire Hathaway dokonał największej w swej historii transakcji, kupując udziały w firmie Precision Castparts. Decyzja ta zasiała optymizm na parkietach USA.

Poprawę nastroju zawdzięczano też paradoksalnie gorszym danym z Chin. Uważa się bowiem, że władze w drugiej największej gospodarce świata zmuszone będą pobudzać ją do wzrostu. Szef Fed z Atlanty, Dennis Lockhart, wyraził wczoraj pozytywną opinię na temat stanu amerykańskiej gospodarki, zapowiadając podwyżkę stóp procentowych. Dziś w USA podane zostaną dane dotyczące poziomu zapasów paliw.

Od czerwca ropa sukcesywnie traci na wartości. W przypadku ropy WTI doszło do zejścia poniżej środkowej linii kanału spadkowego. Nie wróży to dobrze bykom. Możliwe jest zejście nawet na wysokość 35$, gdzie biegnie kolejna, dolna linia wspomnianego kanału. Aby temu zaradzić byki muszą szynko wejść powyżej poziomu $50. Wskaźnik RSI wspiera grających na spadki.

Sylwester Majewski

Comments