Komentarze dzienne

Złoto już przy wsparciu

Wtorkowy handel naznaczony był dużą zmiennością. Dało się wyczuć nerwową atmosferę. Eurodolar ostatecznie stracił 0.5%, jednak skala spadków w czasie dnia była sporo większa.

Wczoraj miał miejsce szczyt przywódców strefy euro w sprawie Grecji. Wśród inwestorów dało się wyczuć nerwową atmosferę i im bliżej było do tego spotkania, tym większa była zmienność na rynkach. Od początku dnia traciło na sile euro, odrabiając jednak nieco pod koniec dnia. Uzgodniono bowiem, iż kolejne „spotkanie ostatniej szansy” będzie miało miejsce ponownie, w nachodzący weekend.

Wśród słabnących rynków wyróżniał się segment metali szlachetnych. Złoto i srebro traciły ponad 5%, aby ostatecznie zakończyć dzień jedynie nieznacznie powyżej tej bariery. Wraz z rozwojem negocjacji z Iranem zmieniają się też nastroje na rynku ropy – poranne spadki udało się pod koniec dnia odrobić. Dziś ma miejsce publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Fed oraz decyzja Rady Polityki Pieniężnej w Polsce.

Rynek złota zbliża się do newralgicznego miejsce. Między poziomami 1120 oraz 1150 rozciągają się dolne linie dwóch kanałów. Jest to więc idealny obszar do wykreowania odbicia w górę. Jeśli jednak byki nie będą miały siły podnieść rynku z tych poziomów, to spadki mogą przerodzić się w kontynuację trendu deprecjacji. Potencjalny zakres takich spadków to bawet poziom 1020. Kluczowym oporem ciągle pozostaje poziom 1200. Wskaźnik RSI pracuje na korzyść niedźwiedzi.

Sylwester Majewski

Comments