Komentarze dzienne

Wyczekiwanie na EUR/USD

Eurodolar po początkowym umocnieniu zakończył wczorajszy dzień spadkami. Nad inwestorami cały czas unosi się widmo fiaska negocjacji z Grecją. Rozpoczęło się też dwudniowe posiedzenie Fed.

Ilość pozwoleń na nowe budowle domów w USA wzrosła dużo więcej niż oczekiwały tego prognozy, ocierając się o najwyższy poziom od ośmiu lat. Dane o poprawie w sektorze nieruchomości pojawiły się dzień przed ogłoszeniem decyzji Fed. Jak wiadomo, podwyżka stóp oczekiwana jest nie wcześniej niż we wrześniu, jednak samo posiedzenie i komentarze oficjeli zawsze stwarzają pretekst do gwałtownych ruchów na rynku. Tak też może być i dziś więc warto zachować ostrożność.

Dużym echem odbiła się też wczorajsza wypowiedź premiera Grecji. Oskarżył on kredytodawców, o próbę upokorzenia Grecji, w ramach toczących się negocjacji o uruchomienie pomocy finansowej. Dziś oprócz wieczornej decyzji i konferencji Fed, warto mieć na uwadze poranne dane z Wielkiej Brytanii. Poznamy raport z ostatniego posiedzenia BoE oraz dane z lokalnego rynku pracy.

Eurodolar od marca znajduje się w bocznej konsolidacji Spadki zostały zahamowane – przynajmniej tymczasowo. Od kilku dni zmienność maleje, co pewnie zakończy się wybiciem. Na wykresie da się nakreślić mniejszy kanał wzrostowy, co wskazywałoby na potencjał do ruchu w górę. Do tego potrzebne jest jednak pokonanie poziomu 1.15. Wsparciem będą okolice poziomu 1.10. Jego przełamanie grozić będzie powrotem do trendu spadkowego.

Sylwester Majewski

Comments