Komentarze dzienne

Uspokojenie przed Fed

Ubiegły tydzień zakończył się niewielkimi zmianami cen na rynkach walutowych. Eurodolar po ciężkim dniu zakończył dzień jednak na niewielkim plusie. Traciły rynki ropy – inwestorzy czekają.

Po perturbacjach wynikających z zawirowań wokół Grecji i publikowanych danych makroekonomicznych, inwestorzy postanowili odpocząć. Ich uwaga jest już skupiona na środowym posiedzeniu Fed, gdzie podejmowana będzie decyzja o wysokości stóp procentowych. Wszelkie dane z amerykańskiego rynku śledzone były z tego powodu bardzo uważnie i tak też powinno być w tym tygodniu.

Oprócz Fed istotną rolę odgrywać będzie też ponownie Grecja. Europejscy liderzy wyraźnie tracą cierpliwość, a Grecja zmierza w kierunku bankructwa. Choć dziś publikowanych będzie wiele danych, to żadne z nich nie powinny jeszcze odgrywać znaczącej roli. Takie publikacje napływać będą jednak już od wtorku. Zaczniemy od protokołu z posiedzenia Banku Rezerwy Australii.

Po długiej przerwie wracamy na rynek rubla. Wykres USD/RUB zaczyna nowe życie, oddzielając się grubą kreską od okresu histerycznych zawirowań z końca ubiegłego roku. Widać to po normalizującej się zmienności. „Nowe życie” rubla zamknięte jest na razie między poziomami na wysokości 49 oraz 64. Można oczekiwać, iż w tym obszarze toczyć się będzie akcja w następnych miesiącach, z tendencją do malejącej zmienności. Handel atrakcyjny będzie jedynie przy wspomnianych obszarach ograniczających rynek.

Sylwester Majewski

Comments