Komentarze dzienne

Złoto na linii kanałów

Po dość nerwowym i zmiennym tygodniu, rynek walutowy zakończył dzień niewielkimi zmianami. Euro co prawda zyskało względem dolara, jednak tylko 0.36%. Podobny zakres zmian był na innych parach.

Praktycznie przez cały poprzedni tydzień dolar tracił na sile, kosztem pozostałych walut. Inwestorzy zaniepokojeni są brakiem wyraźnego przyspieszenia w amerykańskiej gospodarce. To natomiast może oznaczać, iż spodziewane podwyżki stóp procentowych Fed nie nastąpią tak szybko, jak się tego spodziewano. Publikowany w piątek indeks Uniwersytetu Michigan potwierdził obawy i tendencje – wynik na poziomie 88.7 był o 7 punktów gorszy od prognoz rynkowych.

Już dziś przemawiać będzie szef oddziału Fez Chicago, Charles Evans. Swoje wystąpienia przedstawiciele Fed będą mieli również w ciągu tygodnia. We wtorek wypowiadać się będzie szefowa Fed, Janet Yellen, a już w środę poznamy raport z ostatniego posiedzenia Fed. W czwartek tymczasem poznamy raport z posiedzeń Europejskiego Banku Centralnego oraz Rady Polityki Pieniężnej.

Dziś wrócimy do wykresu złota. Jak widać na wykresie, rynek dotarł do miejsca, gdzie krzyżują się linie dwóch kanałów. Poziom 1230 jest tu kluczowym oporem, choć istotne będzie też wzniesienie się powyżej 1250. Prawdziwe problemy ewentualne wzrosty napotkają jednak dopiero przy 1280. Wskaźnik RSI pokonał poziom 50 i dopóki utrzymuje się nad swoją linią trendu, byki mają szansę na atak. Załamanie tej linii ti powrót co najmniej w okolice 1180 lub nawet 1150.

Sylwester Majewski

Comments