Komentarze dzienne Wszystkie

Jen zmierza do wsparcia

Środa była dość spokojnym dniem na rynkach walutowych. Po początkowym umocnieniu, dolar oddał w drugiej części sesji swoją przewagę. Amerykańskie indeksy giełdowe również zakończyły dzień bez większych zmian.

Ceny domów, nieoczekiwanie wzrosły w maju w USA o 0.9%. W ujęciu rocznym odnotowano spadek, w wysokości 5.6%. To najlepszy wynik od 10 miesięcy, co może sygnalizować poprawę na rynku nieruchomości.

Zamówienia w przemyśle niespodziewanie spadły w maju, w strefie euro, o 0.2%.  Miesiąc wcześniej odnotowano spadek na poziomie 0.7%. W skali rocznej, odnotowano w maju spadek zamówień o 30.1%.

usdjpy23072009r

Wykres pary USD/JPY przedstawia się względnie normalnie, na tle większości pozostałych, głównych rynków. Dolar zbliża się dziś do oporu, zlokalizowanego na poziomie 95.0. Równocześnie, w podobnej sytuacji jest na swym wykresie wskaźnik RSI, który również ma przed sobą opór, tyle że w postaci linii trendu spadkowego. Jeżeli nie uda się pokonać poziomu  95, to może dojść do powrotu spadków, a rynek może obsunąć się na wysokość 90. Po drodze jest jeszcze wsparcie, zlokalizowane w okolicy 93.

Sylwester Majewski

Comments