Komentarze dzienne

Rynek USD/PLN szuka szczytu

Wczorajsza sesja stanowiła kopię wtorkowego handlu. Ponownie w centrum uwagi mieliśmy więc negocjacje w sprawie Grecji oraz spotkanie w Mińsku, dotyczące przyszłości Ukrainy.

W żadnym z powyższych przypadków nie odnotowano sukcesu, a rozmowy ciągle się przedłużają. Taki stan rzeczy może owocować tym, iż nawet najmniejsze przecieki w obu tych sprawach mogą wywołać gwałtowne ruchy. We wczorajszym dniu te natomiast widziano jedynie w przypadku rynku ropy. Cena tego surowca spadła na koniec dnia o 3%, za sprawą obaw związanych ze zbyt dużą jego podażą. W przypadku ropy WTI ponownie więc znaleźliśmy się poniżej poziomu 50$ za baryłkę.

O ile środa była dniem wolnym od znaczących publikacji makroekonomicznych, dzisiejszy kalendarz będzie już wyraźnie napięty. Zaczynamy danymi z Australii gdzie bezrobocie wzrosło do poziomu 6.4%. O godzinie 11:00 poznamy dane o europejskiej produkcji przemysłowej. Po południu natomiast napłyną dane z amerykańskiego rynku pracy, gdzie spodziewany jest nieznaczny wzrost ilości wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.

Rynek USD/PLN próbuje utrzymać dynamikę wzrostów. Jako wsparcie posłużył poziom 3.63. Ważniejsze wsparcie jest jednak dopiero na poziomie 3.55 i rynek może dopiero tam próbować większego odbicia. Wskaźnik RSI zdaje się wchodzić w nieco horyzontalny układ, balansując wokół poziomu 50. Wiele wskazuje na to, że tak dynamicznego wzrostu wartości dolara jak w ostatnich miesiącach już nie zobaczymy, choć o przejściu do trendu spadkowego nie ma co teraz myśleć. Rynek prawdopodobnie będzie szukał swojego szczytu.

Sylwester Majewski

Comments