Komentarze dzienne

Przed nami interesujący tydzień

Dwa tygodnie oczekiwania za nami. Piątek zakończył się bez gwałtownych zawirowań. Inwestorzy najwyraźniej czekali z ważnymi decyzjami do nowego miesiąca. Tydzień zapowiada się bardzo interesująco.

Oczywiście głównym wydarzeniem tygodnia będzie czwartkowa decyzja Europejskiego Banku Centralnego. Od ponad dwóch tygodni mówi się o obniżce stóp procentowych. Brak jakiejkolwiek decyzji ze strony banku byłby sporym zaskoczeniem gdyż decyzja jest już w cenie. Oczekuje się wprowadzenia ujemnej stopy depozytowej na poziomie -0.1%.

Posiedzenie EBC to jednak nie wszystko. We wtorek mamy posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej oraz Banku Rezerw Australii. Środa to prawdziwy wysyp danych, w tym raport ADP z amerykańskiego rynku pracy. Dzień później będzie miało miejsce wyczekiwane posiedzenie EBC ale też i decyzja Banku Anglii. Dziś natomiast czeka na inwestorów seria danych dotyczących indeksów PMI oraz odczyt indeksu ISM.W ostatnich dniach mocno na wartości traciło złoto. Rynek wypadł z kanału wzrostowego, kierując się w stronę wsparcia na 1220 lub nawet 1200. Co istotne, wcześniej nie udało mu się pokonać poprzedniego szczytu z września 2013. Nie wygląda to więc dobrze dla grających na umocnienie. Wskaźnik RSI potwierdza rosnącą przewagę niedźwiedzi. Wsparcia można teoretycznie szukać też na linii poprowadzonej z grudniowego dołka, jednak nie wygląda to dobrze. Oporem będzie teraz rejon 1270-1300.


Sylwester Majewski

Comments